نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane : Trane یک شرکت تولیدکننده در زمینه سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع و تبرید است.این شرکت زیرمجموعه شرکت Technologies Trane می باشد Traneودفتر مرکزی Trane ذر ایرلند قرار دارد. بیش از 29،000 نفر را در 104 مکان تولیدی در 28 کشورجهان مشغول به کار کرده است و فروش سالانه بیش از 8 میلیارد دلار دارد. 

تاریخچه شرکت Trane
درسال1885 مهاجر نروژی بنامJames Trane مغازه لوله کشی خود رادر La Crosse, Wisconsin افتتاح کرد.چندی بعد اونوع جدیدی از سیستم گرمایش بخار کم فشار را طراحی کرد. Reuben Traneپسر جیمزمدرک مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه _Wisconsin Madison در سال 1910 بدست آورد وبه شرکت لوله کشی پدرش پیوست ودر سال 1913 جیمز و روبن شرکت Trane را طراحی کردند. در سال 1916، Trane توجه خود را بر تولید محصولات گرمایشی متمرکز کرد. اختراع روبن از رادیاتور کنوکتور در سال 1923، که جایگزین رادیاتورهای سنگین، بزرگ و چدنی شد ، موفقیت بزرگی بود. در سال 1931، این شرکت اولین مجموعه تهویه مطبوع خود را تاسیس کرد. هفت سال بعد، Trane Turbovac را راه اندازی کرد، که یک نوع جدید از چیلر آبی که اساسا رویکرد صنعتی را به سیستم های تهویه مطبوع ساختمانهای بزرگ تغییر داد.

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane آریا تهویه

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane

این نواوری های اولیه راه را برای پیشروبودن در زینه های تهویه مطبوع تجاری هموار کرد .بطوری که توانست چیلر با بالاترین بازدهی و قابل اعتماد ترین در بازاراراِیه دهد. در طول نیمه دوم قرن بیستم، Trane پیشنهادات خود را به مشتریان گسترش داد. با خرید Sentinel Electronics در اواخر دهه 1970 و بخش مرکزی تهویه مطبوع General Electric’s درسال 1982، Trane به پیشرفت خوبی در توسعه محصولات خودو همچنین در هر دوزمینه سفارشات مسکونی و مدیریت انرژی دست پیداکرد.
در سال 1984، Trane توسط شرکت های American Standard خریداری شد. و چهار سال بعد، نام تجاری Standard Heating & Air Conditioning American را راه اندازی کرد. در سال 2007، شرکت های American Standard تقسیم شدند و به Trane اجازه دادند تا تمرکز برروی تجارتش و پیشرو بودن در زمینه خدمات و راه حل های یکپارچه HVAC رااز سر بگیرد.
با تبدیل ان به یک تولید کننده تجاری چند برندی که به مشتریان در بازارهای مختلف جهانی خدمت می کند، Trane Technologies Trane را در ژوئن 2008 خریداری کرد. با Traneو بخشی از خانواده Trane Technologies در حال حاضر محصولات، خدمات و راه حل های نواورانه تری را ارائه می دهد که کیفیت و راحتی را در خانه ها و ساختمان ها ی مشابه به حداکثر می رسانند.

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane آریا تهویه

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane

Simon Ingersoll شرکت Ingersoll Rock Drill را در سال 1871 در نیویورک تاسیس کرد و در سال 1888 با شرکت Sergeant Drill ترکیب شد و شرکت Ingersoll Sergeant Drill را تشکیل داد. شرکت Ingersoll Sergeant Drill اولین کمپرسورکه موتور بصورت مستقیم به کمپرسورمتصل میشودرا در جهان معرفی کرد
در ماه می 2007، این شرکت اعلام کرد که به دنبال فروش تجهیزات وبخش های مختلف است. Ingersoll Randدر مارس 2009 اعلام کرد که قصد دارد شرکت خود را از برمودا به ایرلند منتقل کند، این تصمیم را سهامداران در رای گیری تصویب کردند. با این واگذاری، Ingersoll Rand با فن اوری های صنعتی و فن اوری های تهویه مطبوع باقی ماند. واین شرکت از حالت ماشین الات متنوع به یک شرکت صنعتی تغییر داده شد.
در17 دسامبر 2007،Trane اعلام کرد که موافقت کرده است که توسط Ingersoll Rand در یک معامله نقدی و سهام خریداری شود.

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane آریا تهویه

مدت کوتاهی پس از ان، در سال 2008، Trane توسط Ingersoll Rand تولید کننده ابزار صنعتی ایالات متحده خریداری شد.
در سال 2020، Ingersoll Rand تجارت غیر تبرید خود را کنار گذاشت و به عنوان Trane Technologies تغییر نام داد.

بزرگترین سیستم خنک کننده اروپا
تونل زیرزمینی در حدود 45 تا 50 کیلومتر که انگلستان را به فرانسه متصل می کند. در پایین ترین نقطه آن که 75 متر (250 فوت) زیر بستر دریا قرار دارد. در مرحله طراحی تونل، مهندسان دریافتند که خواص ایرودینامیکی آن و گرمای تولید شده توسط قطارهای پر سرعت هنگام عبور از ان، دمای داخل تونل را به 50 °C افزایش می دهد. برای خنک کردن تونل به دمای در حدود 30 °C ، مهندسان 480 کیلومتر لوله آب سرد با قطر 24 اینچ و حمل 84 میلیون لیتر آب رانصب کردند.تونل توسط 8 چیلر شرکت York تجهیز شد اما به دلیل استفاده ار گاز مبرد R22 که باعث تخریب لایه ازن و همچنین افزایش گرمای کره زمین است ،استفاده از آن استفاده از ان در کشورهای توسعه یافته در حال کاهش است. در سال 2016، Trane برای سیستم خنک کننده تونل چیلرهای Trane انتخاب شد.باجایگزینی گاز R22 با R1233zd توانستند درجه حرارت را در 25 °C حفظ کنند و در سال اول بهره برداری خود صرفه جویی 4.8 GWh صرفه جویی انرژی که تقریبا معادل 500،000 یورصرفه اقتصادی می باشد.
امروزه Trane حضور جهانی قوی را حفظ کرده و همچنان با سرعت استثنایی رشد می کند. در قلب این رشد، میراثی از همان ارزش هایی است که یک قرن پیش کسب و کار لوله کشی Wisconsin در سرلوحه کار خویش قرار داد ،را نمایان می کند.

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane

و در حال حاضر، صد سال از زمانی که یک پدر و پسر کسب و کار لوله کشی خانوادگی را شروع کرده اند می گذردوTrane همچنان اماده حرکت به جلو است.
محصولات این شرکت شامل هواساز ،تجهیزات کنترلی،پکیج ،چیلر،کولر گازی،ترموستات وسایر وسایل که در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

کمپانی Trane یک داستان موفقیت آمیز آمریکایی در سردخانه، تولید چیلر و مینی چیلر فن کویل است که تبدیل به داستانی جهانی شد. موسس کمپانی Trane، آقای JamesTrane یک مهاجر نروژی (Neuroge) بود که در سال 1885 فروشگاه تاسیسات وسردخانه، تهویه مطبوع خود را افتتاح کرد. با الهام از زمستان های سرد ویسکانتین که مانند سردخانه بود ،سیستم گرمایش جدیدی با فشارکم اختراع کرد و آن راTrane نامید. جیمز Trane با کمک پسرش روبن که به تازگی در رشته مهندسی مکانیک  سیالات فارغ التحصیل شده بود عملیات تولید چیلررا آغاز کردند. درسال 1931 استفاده از فناوری تهویه مطبوع برای رهایی از گرمایش تابستان ایده ای اثبات نشده ای بود که Trane آن را به ایده ای اثبات شده جهت سرمایش تبدیل کرد. درسال 1938اولین ماشین turbovac برودتی حرارتی،گریز از مرکز ،مفهوم تهویه مطبوع ساختمان های بزرگ را تغییر داد.   درسال 1948 کمپانی Trane توسط شرکت های استاندارد تهویه مطبوع  آمریکا خریداری شد و در سه حوزه تهویه مطبوع (ساخت انواع چیلر-هواساز هایژنیک –مینی چیلر)،سیستم سرمایش گرمایش و کنترل خودرو فعالیت دارد. Trane در سال 1970 با ورود به حوزه اتوماسیون و مدیریت اولین کسی بود که کنترل های یکپارچه ای برای تمام محصولات خود که شامل( چیلر ، مینی چیلر ، هواساز ، فن کویل)بود ارائه داد و به عنوان یک رهبر در زمینه مدیریت انرژی شناخته شد.
5 2 رای
امتیازدهی به مقاله
مقاله های مرتبط
چیلر های تراکمی
چیلر های تراکمی چیلر های تراکمی چرخه تبرید چیلرهای تراکمی شبیه چرخه یخچال است، با این تفاوت که در اینجا در اواپراتور آب یا هوا خنک می شود . این چرخه شامل کمپرسور ، کندانسور ، شیر انبساط ، اواپراتور ، و لوازم کنترل می باشد. کمپرسور از نوع پیستونی (تناوبی) و یا گریز از […]
برآورد بار برودتی ساختمان و برآورد بار برودتی هواساز:
برآورد بار برودتی ساختمان و برآورد بار برودتی هواساز برآورد بار برودتی ساختمان یکی از مهم ترین محاسبات در هنگام انجام یک پروژه می باشد. زیرا شما باید بدانید که در پروژه از چه تجهیزات و چه کانال هایی استفاده کنید که بهترین بهره وری را در اتمام پروژه داشته باشد. امروز از سری مقالات […]
آیس بانک و بررسی مزایا و معایب Ice Bank
آیس بانک (Ice Bank) سیستم هایی می باشند که انرژی های برودتی یخ را ذخیره می کنند تا سرمای لازم برای تجهیزات با انرژی بسیار کمی تولید شود و در صورت نیاز به سرما، از انرژی های ذخیره شده خود استفاده کند. در آیس بانک، اصولا انرژی به‌ شکل تغییر فاز آب به یخ صورت […]
guest
0 نظرات کاربران
بازخوردهای درون خطی
نمایش همه نظرات