کمپرسور پیستونی و اسکرو و … بیتزر و داستان موفقیت شرکت بیتزر مربوط به 90 سال پیش می باشد. در سال 1934، مخترع سوابی، مارتین بیتزر، پایه های اولیه برند بیتزر را در یک کارگاه کوچک در Sindelfingen، آلمان گذاشت. او در ابتدا کمپرسور نمی ساخت، بلکه اکسپنشن های ترموستاتیک تولید می کرد. در ادامه تلاشها تولید کمپرسور بیتزر BITZER به تجارت اصلی آنها تبدیل شد.
امروزه شرکت بیتزر بزرگترین تولید کننده انواع کمپرسور جهت تهویه مطبوع و تبرید می باشد. و توانسته در بیش از 40 کشور با 75 نمایندگی و بیش از 4300 کارمند حضور جهانی گسترده ای داشته باشد. شرکت بتزر با تولید محصولاتی (کمپرسور پیستونی واسکرو) که با محیط زیست سازگار هستند، و همچنین دارای مصرف انرژی کم همراه با کارایی موثر، جایگاه قابل توجه ای در بین تولید کنندگان تهویه مطبوع و تبرید دارد.

BITZER

BITZER

شرکت بیتزر از گذشته تا اکنون:

برند BITZER در سال 1934، توسط مارتین بیتزر در کارگاه کوچکی در Sindelfingen، آلمان پایه گذاری شد. او در ابتدا شروع به ساخت اکسپنشن های ترموستاتیک کرد. با پیگیری وتلاشهای مداوم در سال 1954 اولین مدل کمپرسورهای پیستونی Hermetic (BH) طراحی و تولید شد. و بدین ترتیب تولید کمپرسورها به تجارت اصلی آنها تبدیل شد. و 5 سال بعد در سال 1959 ، طراحی و تولید کمپرسورهای پیستونی Semi Hermetic (BHS) انجام شد، که گام بزرگی در شرکت بیتزر به حساب می آید.
درسال 1961 مدیریت شرکت بیتزر به آقای Ulrich Schufler واگذار شد، و بعد از آن در سال 1979، Peter Schufler با رویکرد تبدیل شرکت بیتزر به یک شرکت بین المللی جا پای پدر گذاشت، چشم انداز او این بود که BITZER را به تولید کننده پیشرو کمپرسورهای تبرید در اروپا تبدیل کند، وبه حضور جهانی قدرتمندی دست یابد. بطور کلی این دوره به عنوان دوره طلایی رشد وشکوفایی شرکت بیتزر محسوب میشود. ودر واقع شرکت بیتزر  وارد فصل جدیدی از تاریخ شرکت خود شد.

 

The first factory of Bitzer

The first factory of Bitzer

 

سال 1988 تا 1994 شرکت بیتزر علاوه بر اینکه در کشورهای آلمان آمریکا استرالیا برزیل و چین تاسیس شد، حضور قابل توجه ای مخصوصا در خاورمیانه و بخشهایی از آسیا داشته است. در اوایل سال 2003 اولین نوع کمپرسورهای مدل  Transcritical با مبرد CO2 تولید شد، که با تولید مدل جدیدی از کمپرسورهای پیستونی 2 -stage S4BCF -5.2 (Y) همراه شد. در همین راستا با پیشرفت طراحی و تولید انواع کمپرسورها تصمیم به تاسیس کارخانه جدید در شهرروتنبرگ آلمان گرفت. ونهایتا در سال 2005 بنیاد شافلر (SCHAUFLER) را پایه گذاری کرد.

BITZER

علاوه بر بسیاری از نوآوری های تکنولوژیکی خود، روندهای جدیدی را در صنعت تبرید و تهویه مطبوع در سر لوحه کارهای خود قرار داد. در سال 2007، BITZER شرکت دانمارکی Lodam Electronics، متخصص در زمینه الکترونیک سیستم های تبرید، تهویه مطبوع و گرمایش و در سال 2012 بخش کامیون و تریلر شرکت فنلاندی Lumikko Oy خریداری شد  با ترکیب این شرکت ها، BITZER موقعیت خود را به عنوان یک پیشرو در فناوری در صنعت تبرید و تهویه مطبوع تثبیت کرد و تنها سازنده ای است که تمام فناوری های اولیه را در زیر یک سقف ترکیب می کند، از جمله کمپرسورهای پیستونی (رفت و برگشتی) ،اسکرال و اسکرو …

تاریخچه کمپرسور های اسکرال و اسکرو بیتزر:

شرکت بیتزر در طی سالهای 2007 و 2008 به ترتیب طراحی و تولید کندانسینگ یونیت مدل ECOSTAR و نهایتا اولین سری کمپرسورهای اسکرال مدل ORBIT 8 را انجام داد. درفاصله سالهای 2012 تا 2014 کمپرسورهای اسکرو دور متغییر با (اینورتر اسکرو) که با گستره دمایی وسیع همراه با راندمان انرزی بالا وارد بازار کرد. BITZER در سال 2014، 80 ساله شد. تا اینکه در طول سال ها به بزرگترین تولید کننده مستقل کمپرسورهای برودتی در جهان تبدیل شد.در ادامه پیشرفتها و طراحی های خلاقانه شرکت BITZER دوباره در سال 2018، نوع جدیدی از کمپرسورهای اسکرو مدل ammonia OS.A95  جهت تبرید صنعتی راه اندازی شد.

درشرکت بیتزر رضایت مشتریان و چالش های آنها مسئله بسیار مهمی است. این شرکت همواره بااراِئه خدمات وتولیدات خلاقانه به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین تولیدکنندگان کمپرسور در دنیا می باشد. در شرکت بیتزر فن آوری های تبرید و تهویه مطبوع عناصر کلیدی و بسیارمهم می باشند، بنابراین جهت بهینه کردن محصولات خود، راه حلهای مختلف مورد آزمون و خطا قرار می دهد. امروزه BITZER در بیش از 40 کشور با 75 نمایندگی و بیش از 4300 کارمند حضور جهانی گسترده ای دارد.

 محصولات بیتزر سازگار با محیط زیست هستند. البته بهره وری انرژی اولویت اصلی آنهاست. و بدین ترتیب BITZER، از دهه 1980 به بعد در محصولات خود شروع به استفاده از مبردهای طبیعی کرد. در سیستم های تهویه مطبوع، کمپرسورهای بیتزر تضمین می کنند که افراد می توانند در محیطی با دمای مطلوب کار کنند. دما نقش تعیین کننده ای بر رفاه و عملکرد افراد خواهد داشت. BITZER به لطف گستره وسیع محصولات خود، راه حل بهینه ای را برای هر کاربر ارائه می دهد.

نقش کمپرسور بیتزر در بخش مواد غذایی:

کمپرسورهای BITZER در زمینه مواد غذایی این امکان رافراهم میکند،که بدون توجه به دمای بیرونی، محصولات بصورت تازه در تمام طول سال داشته باشیم. تنها زمانی که فرآیند خنک سازی با اطمینان کار می کنند، کیفیت و ماندگاری مواد غذایی کاهش نمی یابد. محصولات BITZER کمک می کند، تا اطمینان حاصل شود که کالاهای حساس به دما با بالاترین سطح کیفیت ممکن به دست مشتری برسند. در یخچال، میوه ها، سبزیجات، لبنیات و گوشت به دمای ثابتی بین 0 تا 7 درجه سانتیگراد نیاز دارند. این تنها راه برای جلوگیری از ماندگاری کم و از دست دادن طعم آنها است. کمپرسور بیتزر این دمای بهینه را حفظ می کنند.
کمپرسور بیتزر پیش نیاز نگهداری و تازه نگهداشته شدن میوه، سبزیجات یا محصولات پخته شده حتی تا دماهای زیر 18- درجه سانتیگراد می باشند. به این ترتیب غذا تا زمانی که به دست ما برسد تازه می ماند.

نقش کمپرسور بیتزر در بخش تبرید صنعتی:

کمپرسورهای BITZER در بسیاری از شاخه های صنعت ضروری هستند. محصولات BITZER به دلیل کارایی، قابلیت اطمینان و هزینه های پایین در بسیاری از زمینه های تبرید صنعتی مشهور هستند.

 

استفاده ازکمپرسورهای بیتزر درمحصولات شرکت آریا تهویه  :

در چیلرهای آب خنک، هواخنک (زیر صفری و بالا صفری) با گاز R22، R134، R407 از کمپرسورهای کامپکت بیتزر سری CSH و کمپرسورهای اینورتر سری HSN استفاده می شود. البته جهت ساخت چیلرهای زیر صفری که عمولا با اتیلن گلیکول کار میکنند، که از مبرد R407 شامل (R143 و R125)  و مبرد R404 به همراه کمپرسورهای رفت و برگشتی (پیستونی) و کمپرسورهای اسکرو کامپکت سری CSH استفاده می شود. برای ساخت سردخانه های بالا صفری و زیر صفری و تونل انجماد از انواع مختلف کمپرسور بیتزر استفاده می شود. جهت سرد خانه بالای صفر و زیر صفر تا 20- از کمپرسورهای رفت و برگشتی (پیستونی) بیتزر، و سردخانه تا 25- از کمپرسورهای دیماندی بیتزر و سرد خانه های تونل انجماد از کمپرسورهای پیستونی دو مرحله ای بیتزر استفاده می شود.

روش استفاده از کمپرسورهایی که در بالا توضیح داده شد عموما تک کمپرسور در هر خط می باشند. چنانچه بخواهیم یک چیلر یا سرد خانه را با دو کمپرسور به هم سری نماییم به ان تندم گفته می شود. کمپرسورهای بیتزر از نوع پیستونی و اسکرو قابلیت نصب و استفاده به صورت بیتزر را دارا می باشند. واگر یک چیلر یا سرد خانه را با سه کمپرسور به هم سری نماییم به ان آریو گفته می شود که در سیستم های سرد خانه به نام سیستم رک معروف می باشند.جهت سرد خانه رک می توان از کمپرسورهای پیستونی و اسکرو بیتزر استفاده کرد.

کمپرسور های پیستونی:

محصولات بیتزر

کمپرسورهای پیستونی:

 

SEMI-HERMETIC:

-SEMI-HERMETIC-

SEMI-HERMETIC

 

برای مبردهای HFC، HFO ومقدار کم GWP بهینه شده اند. بنابراین سازگار با محیط زیست هستند. ECOLINE نمونه ای ازکمپرسورهای سیلندر پیستونی هستند. این کمپرسورها ظرفیت خنک کنندگی بالایی با حداقل نیاز انرژی می باشند. ومجهز به کنترل ظرفیت مکانیکی با راندمان بالا در کاربردهای دمای متوسط و پایین هست

 

SEMI-HERMETIC

 

سری+ ECOLINE پیشرفته تر ازکمپرسورهای سیلندر پیستونی هستند. با استفاده از گاز مبرد CO2، موتورهای مگنتی و لوازم الکترونیکی هوشمند ، دارای بالاترین بازده انرژی می باشند.

 

SEMI-HERMETIC 2-STAGE:

 

SEMI-HERMETIC 2-STAGE

 

کمپرسورهای پیستونی 2 مرحله ای (گاز مبرد در دو مرحله متراکم می شوند) برای طیف وسیعی از کاربردها طراحی شده اند و دارای دنده محرک و موتور کارآمد هستند. سری نیمه هرمتیک با قابلیت اطمینان بالا به گونه ای طراحی شده است که قوی و مناسب برای انواع مبردها می باشد.

 

OPEN:

کمپرسورهای پیستونی درایو باز در دو مدل موجود می باشند. برای مبردهای CFC/HFC و آمونیاک با توجه به طراحی درایو باز، موتورهای استاندارد را می توان از طریق محفظه کوپلینگ یا تسمه به کمپرسور متصل کرد. قابلیت اطمینان و نگهداری آسان آنها را برای استفاده سال ها گزینه های محبوبی کرده است.

OPEN

 

 

OPEN 2-STAGE:

کمپرسورهای پیستونی 2 مرحله ای درایو باز برای محدوده دمای پایین (زیر صفر)می باشند. و با ساب کولر مایع (بصورت option) ظرفیت خنک کنندگی و راندمان کل سیستم را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. موتورهای استاندارد را می توان از طریق محفظه کوپلینگ یا محرک تسمه به کمپرسور متصل کرد. سری ECOLINE نوع خلاقانه کمپرسورهای رفت و برگشتی نیمه هرمتیک می باشند. که دارای راندمان بالا، اجرای روان، طیف گسترده ای ازمحدوده های دمایی با قابلیت اطمینان بالا می باشند.

OPEN 2-STAGE

 

 

کمپرسورهای اسکرو بیتزر:

SEMI-HERMETIC:

کمپرسورهای نیمه هرمتیک (SH) برای طیف وسیعی از مبردها مناسب می باشند. کارآمد ، مستحکم ، و بادوام هستند و مجهز به کنترل ظرفیت داخلی چند مرحله ای می باشند. تمام کمپرسورهای (SH) برای عملکرد کنترل سرعت مناسب هستند. سری HS.95 نمونه ای از کمپرسورهای اسکرو BITZER هستند که در پروژههای تجاری، صنعتی و فرآیندهای با مقیاس بالا قابل استفاده است.

SEMI-HERMETIC

OPEN:

درسری OS موتور فلنجی و مدار مبرد  ازهم جدا هستند. دارای کنترل ظرفیت داخلی چند مرحله ای می باشند . کمپرسورها ی سری  OSK/N علاوه بر استفاده ازطیف وسیعی از کاربرها و مبردها، همچنین شامل یک سری مجزا که برای کار با مبرد آمونیاک سازگارشده اند. و از OS.85، به عنوان یک (option) می توان استفاده کرد.

OPEN

 

SEMI-HERMETIC FREQUENCY-CONTROLLED:

سری CSV دارای کارایی بالادر چیلرهای آبی و پمپ های حرارتی با قابلیت تنظیم فرکانس می باشند.


SEMI-HERMETIC FREQUENCY-CONTROLLED

SEMI-HERMETIC COMPACT:

سری فشرده CS دارای کنترل ظرفیت مکانیکی می باشند، که کارایی بسیار بالا و یکپارچه سازی سیستم را امکان پذیر می کند. سری CS برای طیف وسیعی از دماها در چیلرهای آبی و پمپ های حرارتی مورد استفاده قرار میگیرند.


SEMI-HERMETIC COMPACT

HERMETIC COMPACT:

این سری جهت نیازهای خاص برای مثال سیستم های تهویه مطبوع در راه آهن طراحی شده اند. کمپرسور بیتزر دارای عمر طولانی بسیار و قابل اعتماد هستند.


HERMETIC COMPACT

کمپرسورهای اسکرال بیتزر:

 

HERMETIC:

کمپرسورهای اسکرال هرمتیک به ویژه در کاربردهای تهویه مطبوع و پمپ حرارتی استفاده می شود. ظرفیت خنک کنندگی وراندمان انرژی بالا ، مطمئن ، و صدای کم را ارائه می دهند.

HERMETIC

+ORBIT:

سری جدید کمپرسور اسکرال +ORBIT دارای یک موتور مگنتی با بالاترین بازدهی است و نیازمشتریان برای دست یابی به بالاترین راندمان انرژی در چیلرها و پمپ های حرارتی برآورده کنند.

ORBIT+

 

 

ORBIT FIT:

سری ORBIT FIT سری جدیدی ازORBIT می باشد که با فناوری تزریق انعطاف پذیر برای کارکرد اکونومایزر که باعث بهبود کارایی وافزایش ظرفیت سرمایشی میشود.

ORBIT FIT

ORBIT TANDEM/TRIO:

تمام سری‌های ORBIT را می‌توان با استفاده از فناوری هدر BITZER (BAHT) بشکل tandem)) و انعطاف‌پذیر در کنار یکدیگر قرار میگیرند. با مدیریت روغن، این فناوری همچنین مدولاسیون ظرفیت را با عملکرد خاموش و روشن چند کمپرسور امکان پذیر می کند.

ORBIT TANDEM/TRIO

مبدل حرارتی و مخازن تحت فشار

WATER-COOLED CONDENSERS

پنج سری کندانسور آب خنک با ظرفیت استاندارد تا ظرفیت 1680 کیلووات تمام نیازهای کندانسینگ را برآورده می کند. مخلوط های HFC، HFO، HFC/HFO، پروپان و NH3 را می توان به عنوان مبرد استفاده کرد. مجموعه کاملی از تاییدیه ها ی مخازن تحت فشار برای کاربردهای مختلف در دسترس می باشد.

 

نرم افزار بیتزر

نرم افزار BITZER به شما در طراحی سیستم ها و انتخاب درست محصول از طیف گسترده محصولات بیتزر کمک می کند. شما تمام اطلاعات مورد نظر، مشخصات فنی، نتایج محاسبات و جداول را می توانید به صورت جداگانه برای هر کمپرسور بیتزر را به صورت چاپی یا در قالب PDF دریافت کنید. این برنامه مورد پسند همه وهمیشه به روز می باشد و به چندین زبان و به صورت آنلاین در اختیار کاربرها قرار میگیرد، وهمچنین با همه مرورگرها سازگار و همچنین برای انواع تبلت ها و گوشی های هوشمند ایده آل می باشد.

می توانید نرم افزار BITZER را دریافت کنید:

 

 

 

 

3 2 رای
امتیازدهی به مقاله
مقاله های مرتبط
تاریخچه کمپانی بیتزر_کمپرسور بیتزر
داستان موفقیت BITZER مربوط به 90 سال پیش می باشد. در سال 1934، مخترع سوابی، مارتین بیتزر، پایه های اولیه برند بیتزر را در یک کارگاه کوچک در Sindelfingen، آلمان گذاشت. او در ابتدا کمپرسور نمی ساخت، بلکه اکسپنشن های ترموستاتیک تولید می کرد. در ادامه تلاشها تولید کمپرسور به عنوان تجارت اصلی آنها تبدیل شد. امروزه شرکت بیتزر بزرگترین تولید کننده انواع کمپرسور جهت تهویه مطبوع و تبرید می باشد. و توانسته در بیش از 40 کشور با 75 نمایندگی و بیش از 4300 کارمند حضور جهانی گسترده ای داشته باشد. این شرکت با تولید محصولات سازگار با محیط زیست و همچنین مصرف انری کم همراه با کارایی موثر جایگاه قابل توجه ای در بین تولید کنندگان تهویه مطبوع و تبرید دارد.
چیلر و مینی چیلر چه تفاوت هایی دارند؟
 چیلر و مینی چیلر چه تفاوت هایی دارند؟  تفاوت چیلر و مینی چیلر چیست؟ در چه فضاهایی بهتر است از مینی چیلر استفاده کنیم ؟ صرفه اقتصادی استفاده از کدام یک از این دو دستگاه از دیگری بیشتر است؟. قیمت و هزینه جانبی کدام پائین تر است ؟ در این مقاله سعی می کنیم با […]
انتخاب لامینار فلو مناسب اتاق عمل
لامینار فلو اتاق عمل لامینار فلو اتاق عمل ( Laminar Air Flow ) نسل جدیدی از دستگاههای توزیع فشارهوا یکنواخت در محیط میباشد که برای اتاق عمل جراحی بیمارستان بگونه ای طراحی شده اند که محیط روی تخت جراحی و اطراف آن را به فضایی عاری از میکروب ، ویروس و سایر آلودگی ها تبدیل […]
عضویت
به من اطلاع بده وقتی که
guest
2 نظرات کاربران
بازخوردهای درون خطی
نمایش همه نظرات