کمپانی Trane

کمپانی Trane یک شرکت تولیدکننده در زمینه سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع و تبرید است . این شرکت زیرمجموعه شرکت Technologies Trane می باشد Trane و دفتر مرکزی Trane در ایرلند قرار دارد . بیش از 29،000 نفر را در 104 مکان تولیدی در 28 کشورجهان مشغول به کار کرده است و فروش سالانه بیش از 8 میلیارد دلار دارد .

تاریخچه

تاریخچه کمپانی Trane در سال 1885 مهاجر نروژی بنام James Trane مغازه لوله کشی خود رادر La Crosse , Wisconsin افتتاح کرد . چندی بعد او نوع جدیدی از سیستم گرمایش بخار کم فشار را طراحی کرد . Reuben Trane پسر جیمز مدرک مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه Wisconsin Madison در سال 1910 بدست آورد ، و به شرکت لوله کشی پدرش پیوست و در سال 1913 جیمز و روبن شرکت Trane را طراحی کردند . در سال 1916 ، Trane توجه خود را بر تولید محصولات گرمایشی متمرکز کرد . اختراع روبن از رادیاتور کنوکتور در سال 1923 ، که جایگزین رادیاتورهای سنگین ، بزرگ و چدنی شد ، موفقیت بزرگی بود . در سال 1931 ، این شرکت اولین مجموعه تهویه مطبوع خود را تاسیس کرد . هفت سال بعد ، Trane Turbovac را راه اندازی کرد . که یک نوع جدید از چیلر آبی که اساسا رویکرد صنعتی را به سیستم های تهویه مطبوع ساختمانهای بزرگ تغییر داد .

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane آریا تهویه

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane

این نواوری های اولیه راه را برای پیشروبودن در زینه های تهویه مطبوع تجاری هموار کرد .بطوری که توانست چیلر با بالاترین بازدهی و قابل اعتماد ترین در بازاراراِیه دهد . در طول نیمه دوم قرن بیستم، Trane پیشنهادات خود را به مشتریان گسترش داد. با خرید Sentinel Electronics در اواخر دهه 1970 و بخش مرکزی تهویه مطبوع General Electric’s درسال 1982 ، Trane به پیشرفت خوبی در توسعه محصولات خودو همچنین در هر دو زمینه سفارشات مسکونی و مدیریت انرژی دست پیداکرد .
در سال 1984 ، Trane توسط شرکت های American Standard خریداری شد . و چهار سال بعد ، نام تجاری Standard Heating & Air Conditioning American را راه اندازی کرد . در سال 2007 ، شرکت های American Standard تقسیم شدند و به Trane اجازه دادند تا تمرکز برروی تجارتش و پیشرو بودن در زمینه خدمات و راه حل های یکپارچه HVAC را از سر بگیرد .
با تبدیل ان به یک تولید کننده تجاری چند برندی که به مشتریان در بازارهای مختلف جهانی خدمت می کند، Trane Technologies Trane را در ژوئن 2008 خریداری کرد . با Trane و بخشی از خانواده Trane Technologies در حال حاضر محصولات ، خدمات و راه حل های نواورانه تری را ارائه می دهد که کیفیت و راحتی را در خانه ها و ساختمان ها ی مشابه به حداکثر می رسانند .

 

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane آریا تهویه

شراکتهای کمپانی Trane

 

Simon Ingersoll شرکت Ingersoll Rock Drill را در سال 1871 در نیویورک تاسیس کرد و در سال 1888 با شرکت Sergeant Drill ترکیب شد و شرکت Ingersoll Sergeant Drill را تشکیل داد . شرکت Ingersoll Sergeant Drill اولین کمپرسورکه موتور بصورت مستقیم به کمپرسورمتصل میشودرا در جهان معرفی کرد
در ماه می 2007 ، این شرکت اعلام کرد که به دنبال فروش تجهیزات وبخش های مختلف است . Ingersoll Randدر مارس 2009 اعلام کرد که قصد دارد شرکت خود را از برمودا به ایرلند منتقل کند ، این تصمیم را سهامداران در رای گیری تصویب کردند . با این واگذاری ، Ingersoll Rand با فن آوری های صنعتی و فن آوری های تهویه مطبوع باقی ماند .
در 17 دسامبر 2007 ، Trane اعلام کرد که موافقت کرده است که توسط Ingersoll Rand در یک معامله نقدی و سهام خریداری شود .

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane آریا تهویه

مدت کوتاهی پس از ان، در سال 2008 ، Trane توسط Ingersoll Rand تولید کننده ابزار صنعتی ایالات متحده خریداری شد.
در سال 2020 ، Ingersoll Rand تجارت غیر تبرید خود را کنار گذاشت و به عنوان Trane Technologies تغییر نام داد .

بزرگترین سیستم خنک کننده اروپا

تونل زیرزمینی در حدود 45 تا 50 کیلومتر که انگلستان را به فرانسه متصل می کند . در پایین ترین نقطه آن که 75 متر (250 فوت) زیر بستر دریا قرار دارد. در مرحله طراحی تونل ، مهندسان دریافتند . خواص ایرودینامیکی هوا و گرمای تولید شده توسط قطارهای پر سرعت هنگام عبور از تونل دمای داخل تونل را به 50 درجه سانتیگراد افزایش می دهد .
برای خنک کردن تونل به دمای در حدود 30 °C مهندسان 480 کیلومتر لوله آب سرد با قطر 24 اینچ و حمل 84 میلیون لیتر آب رانصب کردند . تونل توسط 8 چیلر شرکت York تجهیز شد . اما به دلیل استفاده ار گاز مبرد R22 که باعث تخریب لایه ازن و همچنین افزایش گرمای کره زمین است .
استفاده از گاز R22 در کشورهای توسعه یافته در حال کاهش است . در سال 2016 ، Trane برای سیستم خنک کننده تونل چیلرهای Trane انتخاب شد . باجایگزینی گاز R22 با R1233zd توانستند درجه حرارت را در 25 °C حفظ کنند و در سال اول بهره برداری خود صرفه جویی 4.8 GWh صرفه جویی انرژی که تقریبا معادل 500،000 یورصرفه اقتصادی می باشد.
امروزه Trane حضور جهانی قوی را حفظ کرده و همچنان با سرعت استثنایی رشد می کند. در قلب این رشد، میراثی از همان ارزش هایی است که یک قرن پیش کسب و کار لوله کشی Wisconsin در سرلوحه کار خویش قرار داد ،را نمایان می کند.

نگاهی به تاریخچه کمپانی Trane

صد سال از زمانی که یک پدر و پسر کسب و کار لوله کشی خانوادگی را شروع کرده اند ، می گذرد . و کمپانی Trane همچنان آماده حرکت به جلو است . محصولات این شرکت شامل هواساز ، تجهیزات کنترلی ، پکیج ، چیلر ، کولر گازی ، ترموستات و سایر وسایل که در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

 

خلاصه مطلب

کمپانی Trane یک داستان موفقیت آمیز آمریکایی در سردخانه ، تولید چیلر و مینی چیلر فن کویل است که تبدیل به داستانی جهانی شد .
موسس کمپانی Trane ، آقای JamesTrane یک مهاجر نروژی (Neuroge) بود که در سال 1885 فروشگاه تاسیسات وسردخانه ، تهویه مطبوع خود را افتتاح کرد .

با الهام از زمستان های سرد ویسکانتین که مانند سردخانه بود ، سیستم گرمایش جدیدی با فشارکم اختراع کرد و آن راTrane نامید .
James Trane با همکاری پسرش روبن که به تازگی در رشته مهندسی مکانیک سیالات فارغ التحصیل شده بود ، طراحی و تولید چیلر را آغاز کردند .
درسال 1931 استفاده از فناوری تهویه مطبوع برای رهایی از گرمایش تابستان ایده ای اثبات نشده ای بود . که Trane آن را به ایده ای اثبات شده جهت سرمایش تبدیل کرد . با شروع سال 1938 اولین ماشین turbovac برودتی حرارتی ، گریز از مرکز ، مفهوم تهویه مطبوع ساختمان های بزرگ را تغییر داد .

و طی سال 1948 کمپانی Trane توسط شرکت های استاندارد تهویه مطبوع  آمریکا خریداری شد . و در سه حوزه تهویه مطبوع ( ساخت انواع چیلر – هواساز هایژنیک – مینی چیلر ) ، سیستم سرمایش گرمایش و کنترل خودرو فعالیت دارد .
Trane در سال 1970 با ورود به حوزه اتوماسیون و مدیریت اولین کسی بود که کنترل های یکپارچه ای برای تمام محصولات خود که شامل ( چیلر ، مینی چیلر ، هواساز ، فن کویل ) بود . ارائه داد و به عنوان یک رهبر در زمینه مدیریت انرژی شناخته شد .

آریا تهویه

5 2 رای
امتیازدهی به مقاله
مقاله های مرتبط
چیلر و مینی چیلر چه تفاوت هایی دارند؟
 چیلر و مینی چیلر چه تفاوت هایی دارند؟  تفاوت چیلر و مینی چیلر چیست؟ در چه فضاهایی بهتر است از مینی چیلر استفاده کنیم ؟ صرفه اقتصادی استفاده از کدام یک از این دو دستگاه از دیگری بیشتر است؟. قیمت و هزینه جانبی کدام پائین تر است ؟ در این مقاله سعی می کنیم با […]
انتخاب لامینار فلو مناسب اتاق عمل
لامینار فلو اتاق عمل لامینار فلو اتاق عمل ( Laminar Air Flow ) نسل جدیدی از دستگاههای توزیع فشارهوا یکنواخت در محیط میباشد که برای اتاق عمل جراحی بیمارستان بگونه ای طراحی شده اند که محیط روی تخت جراحی و اطراف آن را به فضایی عاری از میکروب ، ویروس و سایر آلودگی ها تبدیل […]
چیلر تراکمی هوا خنک
چیلر تراکمی هوا خنک چیلر تراکمی هوا خنک چرخه تبرید شبیه چرخه یخچال است . با این تفاوت که در اینجا در اواپراتور آب یا هوا خنک می شود . این چرخه شامل کمپرسور ، کندانسور ، شیر انبساط ، اواپراتور ، و لوازم کنترل و انواع کمپرسور از نوع پیستونی ، اسکرال  ، اسکرو […]
عضویت
به من اطلاع بده وقتی که
guest
0 نظرات کاربران
بازخوردهای درون خطی
نمایش همه نظرات